Marzeniem wielu z nas jest podróżowanie. Do niedawna aby móc zaplanować wyjazd trzeba było odłożyć sporą sumę pieniędzy. Wszystko się zmieniło za sprawą powstania tanich linii lotniczych, które jednocześnie odpowiedziały na pytanie: gdzie szukać tanich lotów. Chcesz zwiedzać świat minimalnym kosztem? Zapoznaj się poniższymi informacjami, które umożliwią Ci spełnienie marzeń.

Popularne tanie linie lotnicze w Europie

Wraz z powstanie tanich linii lotniczych, dla większej części społeczeństwa podróże przestały być tylko nieosiągalnymi marzeniami. Dzięki nim można dostać się w prawie każdy zakątek Europy. Jakie są najpopularniejsze tanie linie lotnicze?

LINIE LOTNICZECHARAKTERYTSYKA
RYANAIRNajpopularniejsze tanie linie lotnicze. Co roku korzystają z ich usług miliony turystów. Oferta lotów ciągle się zwiększa.
WIZZ AIRWęgierski przewoźnik, który jest równie chętnie wybierany co jego irlandzki odpowiednik. W swojej ofercie posiadają Wizz Discount Club – specjalną kartę zniżkową.
EASYJETW Polsce jest ona znacznie mniej popularna. Głównie ze względu na małą ilość wylotów. Na obecną chwilę możliwe są tylko z Krakowa.
NORWEGIANLinie lotnicze, które kursują głównie do państw skandynawskich. Norwegian oferuje bilety w przystępnej cenie. Warto natomiast obserwować wszelkie pojawiające się promocje.
AIRBERLINMało popularna w Polsce niemiecka linia lotnicza. Oferta w ostatnich latach została poszerzona nie tylko o miasta europejskie, ale także te spoza Europy.
EUROWINGSDawne GermanWings. Loty bezpośrednie z Polski są dość drogie, jednak przewoźnik ten jest idealny do podróżowania między miastami Europy – wtedy bilety są naprawdę tanie.
VUELINGHiszpańskie linie lotnicze, które posiadają wiele połączeń między państwami południa Europy, a także krajowych. Bardzo dobre ceny zachęcają turystów do podróży po Półwyspie Iberyjskim.

Internetowe wyszukiwarki tanich lotów

Gdzie szukać tanich lotów? Pytanie to zadaje sobie większa część społeczeństwa. Codzienne przeglądanie stron przewoźników może pochłonąć sporo czasu, chociaż z pewnością przynosi wiele korzyści. Jednak w ostatnich latach bardzo popularne stały się wyszukiwarki tanich lotów. Pobierają one informacje z ofert wielu linii, aby umieścić je w jednym miejscu. Z jakich wyszukiwarek warto korzystać?

Momondo

Na tej stronie można odnaleźć oferty zarówno tanich jak i regularnych linii lotniczych. Do jej największych zalet zalicza się: opcję Zabierz mnie gdziekolwiek, możliwość ustawienia maksymalnego czasu lotu, powroty inną linią lotniczą niż wylot czy dostosowanie liczby przesiadek.

Skyscanner

Wyszukiwarka z największym doświadczeniem, co jest doceniane przez użytkowników. Posiada podobne opcje do Momondo. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka oryginalnych funkcji: opcja Wszędzie, możliwość wybrania całego miesiące (dzięki temu można ustalić datę według najtańszych lotów), określenie czasu podróży, opcja Multi-City, a nawet alerty cenowe.

Kayak

Pomimo posiada podobnych cech do powyższych wyszukiwarek, odnaleźć można również cechy unikalne: możliwość wyszukiwania wyników w postaci mapy, opcja Elastyczne daty oraz Opłata za bagaż, a także ustawianie lotniska domowego.

Zasady taniego podróżowania

Regularne korzystanie ze stron tanich linii lotniczych oraz z wyszukiwarek internetowych pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które będzie można przeznaczyć na kolejną podróż. Warto jednak się zastanowić czy istnieją inne sposoby na tanie podróżowanie. Zastosowanie poniższych zasad spowoduje obniżenie kosztów wyjazdu.

Zasada nr 1: Lot w środku tygodnia

Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się szukanie lotów między wtorkiem, a czwartkiem. Większość osób pracujących poszukuje lotów na weekend bądź też wracają wówczas do domu. Dlatego też tańsza loty zdarzają się częściej w środku tygodnia.

Zasada nr 2: Elastyczność dat

Warto czasem przesunąć wyjazd o kilka dni, zwłaszcza jeśli oznacza to znacznie tańsze loty.

Zasada nr 3: Wcześniejsza rezerwacja

Zakup biletów nie powinien być zostawiany na ostatnią chwilę. Wyszukiwanie lotów warto zacząć nawet 4 miesiące przed planowanym wylotem. Daje to możliwość kupienia biletów w dobrych cenach, ale także poczekania na pojawiające się promocje.

Zasada nr 4: Loty poza sezonem

Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę jest okres, w którym planujemy wylot. Wybór podróży, w miarę możliwości, pozwoli dużo zaoszczędzić, a także uniknąć tłumów. Co więcej ceny lotów rosną także w czasie świątecznym, jak np. Boże Narodzenie.

Zasada nr 5: Odwiedzanie kilku miast

Coraz popularniejszą opcją podróżowania jest Multi-City, czyli wyjazdy łączone. Składają się one z kilku miast podczas jednej podróży, np. Warszawa-Kopenhaga-Sztokholm-Warszawa.

Zasada nr 6: Newsletter linii lotniczych

Nie mając konkretnego planu warto zapisać się na newsletter niektórych linii. Dzięki temu dowiadujesz się o promocjach znacznie wcześniej.

Zasada nr 7: Elastyczność pod względem kierunku

Podróżowanie samo w sobie jest niezapomnianym przeżyciem. Dlaczego więc nie zmienić planów i zamiast Hiszpanii wybrać Włochy? Zaoszczędzone pieniądze będzie można wydać na kolejny wyjazd.

Artykuły z kategorii: