Wiele osób narzeka na monotonny sex, co zniechęca nas do częstych zbliżeń z partnerem. Nie każdy jednak poszukuje sposobów, jak urozmaicić sex. Warto wskazać, że jest ich naprawdę wiele – poznaj te najbardziej efektywne.

Zmieńcie miejsce stosunku

Jak urozmaicić seks w prosty sposób? Kto powiedział, że seks ma odbywać się wyłącznie w sypialnianym łóżku? Uprawianie sexu w różnych miejscach wymaga od nas zaangażowania, często także jesteśmy zmuszeni do wypróbowania nowych pozycji. Wszelkie zmiany sprawiają, że jesteśmy bardziej zainteresowani sexem, ponieważ doświadczamy czegoś nowego. Wiele osób podkreśla, że najbardziej ekscytujący sex jest w miejscach najmniej oczywistych. Łazienka, kuchnia, a może nawet samochód? Wybór należy wyłącznie do nas, jednak warto pamiętać, że wychodzenie ze swojej strefy komfortu zazwyczaj przynosi bardzo pozytywne efekty.

Nowa rola w sypialni

Gdy tradycyjny sex zaczyna nas nudzić, wówczas może warto pomyśleć nad odegraniem ciekawej roli podczas stosunku. Przebranie się za nauczycielkę, policjantkę, pokojówkę lub pielęgniarkę nie wymaga od nas nadmiernego zaangażowania, a może spowodować, że doświadczymy zupełnie nowych doznań. Oczywiście przebranie nie musi stanowić elementu zaskoczenia, a może być zaplanowane, tak aby kochankowie wykorzystali swoją kreatywność i wskoczyli w seksowny strój.

Samo przebranie jest już ogromną zmianą w sypialni, jednak dogłębne wcielenie się w swoją rolę znacząco urozmaica stosunek. Warto jednak pamiętać, że pierwszy stosunek z wykorzystaniem strojów może nie być w pełni komfortowy dla obu stron. Im częściej będziemy odgrywać role w sypialni, tym będziemy bardziej pewni siebie, a to właśnie jest klucz to pełnego doznań stosunku.

Stała pora? Zapomnij o tym

Ciągłe uprawianie sexu wieczorem i przy zgaszonym świetle nie jest niczym ekscytującym. O ile początkowo taka forma stosunku może się sprawdzać, o tyle w pewnym momencie myślimy, że sex za każdym razem wygląda tak samo i popadamy w rutynę. Masz ochotę na swojego partnera po śniadaniu? Pokaż mu to, okaż zainteresowanie i naprowadź go na właściwy trop. Nawet drobne zmiany sprawiają, że czujemy się, jakby to był nasz pierwszy raz.

Zagrajcie w grę

Nie każdy z nas ma ogromną wiedzę o stosunkach seksualnych oraz różnego rodzaju technikach i pozycjach. Warto takich informacji zasięgnąć właśnie z gier dla par, które wskazują nam, jaką pozycję mamy przyjąć, czy też, jakie działania podjąć podczas gry wstępnej. Gier erotycznych jest naprawdę wiele na rynku, dlatego też z pewnością każdy znajdzie coś, co sprosta jego wymaganiom i upodobaniom. Zanim zaczniecie grać w wybraną grę, najlepiej jest ustalić, że całkowicie oddajecie się poleceniom gry. Takie ustalenie jest bardzo ekscytujące, ponieważ nawet, jeśli będziecie mieli zrobić coś, czego nigdy nie robiliście, wówczas zobowiązujecie się chociażby do spróbowania.

Zabawki erotyczne

Przedmioty, które mają urozmaicać stosunek seksualny to bardzo częsty pomysł na prezent dla pary. Takie prezenty często są jednak rzucane w kąt i nigdy nie zostają rozpakowane. Jest to ogromny błąd, ponieważ zamykanie się na nowe doświadczenia, nie wpływa pozytywnie na jakość stosunku seksualnego. Nie każda zabawka erotyczna będzie odpowiednia na początek, jednak podstawowe przedmioty będą znakomite dla amatorów:

  • Wibrator,
  • Pierścień wibrujący na penisa,
  • Korki analne,
  • Zaciski na sutki.

Rodzajów zabawek erotycznych jest mnóstwo, więc możemy być pewni, że nigdy nie zabraknie kolejnych odskoczni od nudnego sexu.

Podsumowując, istnieje wiele odpowiedzi na pytanie: jak urozmaicić sex? Tylko my decydujemy o tym, czy podejmujemy jakieś kroki w celu wyeliminowania nudy z sypialni. Należy zawsze mieć na uwadze, że jakość życia seksualnego ma ogromny wpływ na relacje z partnerem, zwłaszcza jeśli pozostajemy w długoletnim związku.

Artykuły z kategorii: