Relacje międzyludzkie bywają skomplikowane i mają ogromny wpływ na nasze życie, To z ludźmi, którzy nas otaczają, budujemy swój świat. Dobre relacje to szczęście i spokój, Jak stworzyć trwały i szczęśliwy związek? Skąd wiedzieć, że druga strona w ogóle jest nami zainteresowana?

Początki znajomości

Poznając nowe osoby, początkowo opieramy się na pierwszym wrażeniu. Pierwsze sekundy są kluczowe — oceniamy wygląd, ton głosu i sposób bycia. Zakochanie się od pierwszego wejrzenia jest dosyć powierzchowne, jednak mózg już nawet po krótkim kontakcie może nam stworzyć obraz danej osoby. Warto robić dobre wrażenie, ale najważniejsze jest podtrzymanie go. Jeśli więc widzimy, że poznana osoba jest interesująca, starajmy się okazać jej zainteresowanie, pytać i przede wszystkim uważnie słuchać. Podkreślenie wspólnych zainteresowań i poglądów też pomaga.

Pierwsze randki

Początki romantycznych relacji są z jednej strony najbardziej ekscytujące, z drugiej najbardziej stresujące. Boimy się, że jeden zły krok przesądzi o końcu rodzącego się związku. Analizujemy każdy jej lub jego ruch. Skupianie się na każdym detalu w pewnym momencie nie będzie dla nas rozwijające, ale może się zamienić w nadinterpretacje i niepotrzebne nerwy, które negatywnie odbiją się na samopoczuciu i zdrowiu. Dlatego lepiej podchodzić do nowej znajomości entuzjastycznie, ale też z lekkim dystansem. Poczucie humoru, spokój i dawanie drugiej osobie przestrzeni przy jednoczesnym zainteresowaniu nią to przepis na pomyślne kontynuowanie relacji.

Znaki, że on Cię kocha

Jeśli umawiamy się z kimś już od jakiegoś czasu i angażujemy w tę relację, to chcemy widzieć także znaki zaangażowania z tej drugiej strony. W zależności od osoby mogą one przyjść w innym czasie i wyglądać inaczej. Każdy z nas jest inny i w związkach zachowuje się zupełnie inaczej. Ludzie mają też różne style przywiązania. Wyróżniamy:

  • styl lękowy — osoba boi się, że straci tę drugą połówkę, więc zasypuje ją SMS-ami, zawsze musi wiedzieć, gdzie jest, nie potrafi spędzać czasu sama,
  • styl unikający — taka osoba boi się zaangażować, potrafi nie odzywać się kilka dni, do wszystkiego podchodzi z dystansem,
  • styl  bezpieczny — zdrowy styl przywiązania, występuje u osoby, która przepracowała swoje wcześniejsze związki i inne relacje; taka osoba nie jest osaczająca, ale zależy jej na bliskości z partnerem lub partnerką.

Osoby, które reprezentują dwa pierwsze style przywiązania, same muszą się z tym skonfrontować i zmienić swój sposób postępowania. Tylko tak będą mogły stworzyć szczęśliwy związek. Jeśli więc wiesz już, że chcesz stworzyć zdrową relację, to sprawdź, jak poznać, czego chce druga strona.

Po czym poznać, że on mnie kocha? Jest kilka uniwersalnych znaków:

  • regularne rozmowy — pytanie, jak Ci minął dzień, jak się czujesz,
  • zainteresowanie Twoimi hobby,
  • zainteresowanie Twoją rodziną i przyjaciółmi,
  • bezinteresowna pomoc w rozwiązywaniu problemów — na taką osobę zawsze możesz liczyć,
  • spędzanie razem czasu — nawet jeśli on musi dużo pracować, to zawsze znajdzie dla Ciebie chwilę,
  • słuchanie o Twoich planach, pomysłach czy potrzebach.

Jeśli chociaż część punktów z listy się zgadza — gratulację, najprawdopodobniej on Cię kocha.

Znaki, że on Cię nie kocha

Czasami niestety nie warto dalej się starać i poświęcać czasu danej osobie. Po czym poznać, że on mnie nie kocha? Przede wszystkim po ignorowaniu wiadomości, tego, co mówisz, czy też Twoich potrzeb. Nawet najbardziej zapracowana osoba zawsze znajdzie minutę, by odpowiedzieć na SMS-a. Jeśli czujesz się ignorowana — to on ma problemy z zaangażowaniem albo po prostu nie jesteś tą jedyną. Brak zrozumienia, skupienie tylko na swoim ego, flirtowanie z innymi — to kolejne czerwone kartki.

Podsumowując, dbanie o drugą osobę, jej potrzeby, słuchanie jej, pomaganie i szczere zainteresowanie to oznaki prawdziwej miłości. Warto taką relację pielęgnować.

Artykuły z kategorii: