Każdy z nas marzy o pięknych, zadbanych i silnych paznokciach. Niestety rozdwajające paznokcie dotykają bardzo dużej części z nas. Dłonie są naszą wizytówką, nic więc dziwnego, że staramy się utrzymać je w doskonałej kondycji. Jakie są przyczyny tej uporczywej i nieestetycznej dolegliwości? Jakie metody stosować, by skutecznie uporać się z rozdwojonymi paznokciami? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Dlaczego dochodzi do rozdwojenia się paznokci?

Rozdwajające się paznokcie są efektem bardzo wielu, różnorodnych czynników. Z całą pewnością do najbardziej popularnych przyczyn problemów z paznokciami zalicza się:

  • Uwarunkowania genetyczne,
  • Zła dieta (mało urozmaicona),
  • Nadużywanie środków chemicznych (np. zmywaczy do paznokci),
  •  Zbyt małe nawilżenie dłoni i paznokci,
  • Niedobory witaminowe, przede wszystkim A i E,
  • Zbyt częste narażenie paznokci na kontakt z wodą oraz działanie detergentów, takich jak płyn do mycia naczyń czy domestos,
  • Przewlekle występujące dolegliwości i choroby np. problem z tarczycą,
  • Ogólne osłabienie organizmu

To jedne z najczęściej występujących problemów, które mają bezpośredni wpływ na łamliwość i rozdwojenie paznokci. Należy jednak pamiętać, że do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie. Znalezienie przyczyny jest jedną z najskuteczniejszych metod walki o piękne, zdrowe i silne paznokcie.

Zobacz także:  Czy cholesterol 250 to dużo? Jakie są normy?

Skuteczne sposoby na walkę z rozdwajającymi się paznokciami

Z całą pewnością nie można wyróżnić jednej, skutecznej metody, która pozwoli nam cieszyć się doskonałą kondycją naszych paznokci. Wyróżnić możemy jednak kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym znacznie wzmocnimy płytkę naszego paznokcia, a z biegiem czasu, podczas regularnego stosowania będziemy mogli cieszyć się efektami, które przerosną nasze najśmielsze oczekiwania.

Właściwe nawilżanie 

Jedną z kluczowych zasad poprawy stanu rozdwojonych paznokci jest właściwy poziom nawilżenia. Kremowanie rąk po każdym kontakcie z wodą powinno stać się naszym nawykiem. Ciągłe, regularne nawilżanie, skutecznie zmniejszy ryzyko wysuszenia i pękania zarówno paznokci, jak i skóry dłoni.

Bezacetonowa pielęgnacja

W celu zmniejszenia problemu rozdwajających się paznokci należy stosować bezacetonową pielęgnację. Zmywając lakier z płytki paznokci, należy sięgać tylko i wyłącznie po zmywacze bez zawartość acetonu, który dodatkowo wysusza płytkę paznokcia.

Odpowiednie piłowanie paznokcia

Rozdwajający się paznokcie należy właściwe piłować. W praktyce oznacza to, że musimy opiłowywać paznokcie na krótko. Wówczas mamy pełną kontrolę na rozdwojeniem. Co więcej, długi paznokieć z tego typu defektem nie wygląda atrakcyjnie.

Zobacz także:  Bliska mi osoba cierpi na depresje - jak mogę jej pomóc?

Właściwa suplementacja

W celu poprawy kondycji naszych paznokci należy zadbać także o właściwą suplementację od środka. W tym celu powinniśmy zażywać preparaty, które uzupełniają niedobory witamin, przede wszystkim A oraz E.

Postaw na najwyższą jakość

Podczas wybierania preparatów oraz suplementów, które mają wzmocnić, odżywić czy nawilżać płytkę naszego paznokcia, przede wszystkim musimy się kierować ich jakością. Jedynie specjalistyczne, profesjonalne preparaty o ugruntowanej pozycji na rynku i dobrym składzie, są w stanie przynieść zadawalające efekty.

Walka z rozdwajającymi paznokciami z całą pewnością nie należy do prostych. By zobaczyć pierwsze efekty, musimy uzbroić się w cierpliwość. Odnalezienie przyczyny, właściwa pielęgnacja zewnętrzna oraz dobra suplementacja z całą pewnością poprawią wygląd i kondycję naszych paznokci.

Artykuły z kategorii: