Sok pomidorowy jest bardzo popularny wśród osób, które chcą, bądź są w trakcie zdrowego odżywiania. Wielu z nich, wciąż zadaje sobie pytanie, czy jest on zdrowy?

Z jakich wartości odżywczych składa się sok pomidorowy?

Sok pomidorowy jest bogaty w wiele substancji, witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Są to przede wszystkim:

  • witamina C
  • potas
  • likopen
  • antyoksydanty
  • błonnik

Czy sok pomidorowy jest zdrowy do picia?

Jasne, że tak! Dzięki odpowiedniej zawartości odżywczej soku, picie go wpływa pozytywnie między innymi na naszą cerę, wagę i zdrowie.

Wysoki poziom witaminy C zwiększa odporność, walczy z chorobami serca i leczy zatrucie alkoholem.  Spokojnie możemy więc powiedzieć, że sok pomidorowy jest dobry na kaca. Odpowiada ona również za pracę wątroby i jelit, dzięki czemu  pijąc sok, możemy skutecznie pozbyć się problemów żołądkowych.

Duża zawartość potasu w soku, zwalcza nadciśnienie, arytmię serca, a także skurcze nóg, które są główną przyczyną jego niedoboru.

Likopen, którego sok pomidorowy jest źródłem, ma właściwości przeciwnowotworowe. Stymuluje on również stężenie krwi, hamuje proces jej krzepnięcia i obniża ciśnienie.

Zobacz także:  Bliska mi osoba cierpi na depresje - jak mogę jej pomóc?

Sok pomidorowy jest pełen antyoksydantów, które przyśpieszają metabolizm i oczyszczają organizm z toksyn, dzięki czemu jesteśmy bardziej energiczni i czujemy się lżej. Przyśpieszony metabolizm pozytywnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej i zrzucania kilogramów.

Wysoka zawartość błonnika usprawnia i oczyszcza jelita z resztek pokarmowych, a także pomaga w przetwarzaniu pokarmu na energie i inne wartości odżywcze.

Składniki soku oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, dlatego regularne spożywanie go, pozwala nam na utrzymanie zdrowej cery.

Kiedy powinno się pić sok pomidorowy?

Każdy składnik soku ma swoje zadanie. W niektórych sytuacjach zapotrzebowanie na niektóre wartości jest większe niż zwykle. Przykładowo:

  1. Rano –  warto zapewnić sobie wysoką dawkę błonnika i antyoksydantów, aby w trakcie dnia znacznie skuteczniej konwertować posiłek na energię i przyśpieszyć przetrawienie resztek pokarmowych z poprzedniego dnia.
  2. Po posiłkach –  większość składników dobrze rozpuszcza się w tłuszczach, co pomoże w sprawnym i efektywnym wchłonięciu zawartości do organizmu.
  3. Po treningach – duża ilość potasu opuszcza organizm razem z potem, co w przypadku braku regulacji jego poziomu we krwi doprowadza do niedoboru i jego skutków.

Ważne jest, aby sok spożywać regularnie. Jest to jedyna droga do osiągnięcia oczekiwanych efektów.

Zobacz także:  Zabiegi relaksujące w ciąży. Co można, a czego nie?

Przeciwwskazania do picia soku pomidorowego

Osoby chorujące na choroby przełyku i zgagę powinny wstrzymać się od spożywania soku, ponieważ może to doprowadzić do nasilenia objawów chorób.

Czy warto pić sok pomidorowy?

Zdecydowanie tak! Dzięki piciu soku pomidorowego przyśpieszymy swój metabolizm, zrzucimy parę kilogramów, a także zmniejszymy ryzyko wielu chorób. Systematyczne spożywanie soku polepszy wygląd naszej cery, a także zapewni nam więcej energii i poczucie lekkości. Podsumowując, warto zdecydować się na picie soku pomidorowego.